"Поринь в світ Кундаліні йоги та мистецтво зцілення Сат Нам Расаян!"
Статті
Кундаліні йога-терапія
відновлення після травми
Сучасна жорстока війна, розвʼязана Росією проти України, підкреслила потребу в особистих швидкодіючих інструментах і техніках, спрямованих на психологічну реабілітацію людей, які постраждали від війни.
Кундаліні йога і медитація можуть допомогти пом'якшити наслідки поточного стресу, відчуття порожнечі, тривоги, депресії та пропрацювати травматичний досвід.

Поза, дихання та мантри — це перевірені часом підходи в Кундаліні йозі, які клінічно продемонстрували свою
ефективність у допомозі людям справитися з травмою, відновити зв’язок зі своїм тілом, збільшити життєві сили та віднайти дух, на який можна спертися.

Кундаліні йога має велику кількість технік і медитацій, що дозволяє вчителю підібрати програму (чи конкретний протокол), спираючись на запит, над яким потрібно працювати у практиці та вирішити конкретну проблему.


При регулярній практиці Кундаліні йога здатна покращити психічне та емоційне здоров'я, а також загальний фізичний стан. Вона може допомогти у лікуванні тривоги, депресії, стресу, хронічного болю, безсоння, втоми тощо.

Ось кілька способів, як працюють техніки Кундаліні йоги:

  • Зниження рівня кортизолу: хронічний стрес призводить до підвищення рівня кортизолу в організмі, що може спричинити низку негативних наслідків для тіла і мозку. Йога та медитація можуть допомогти знизити рівень кортизолу в організмі шляхом активації парасимпатичної нервової системи, яка відповідає за реакцію та розслаблення в організмі.

  • Покращення настрою: йога та медитація допомагають покращити настрій, стимулюючи мозок виділяти більше ендорфінів та серотоніну, які відповідають за відчуття щастя та благополуччя.

  • Покращення якості сну: хронічний стрес часто призводить до розладів сну, які ще більше напружують організм. Йога і медитація допомагають поліпшити якість сну, повертаючи тіло в розслаблений стан і заспокоюючи розум.

  • Покращення фізичного здоров'я: при регулярній практиці йога допомагає зміцнити тіло, покращити гнучкість та сприяє розвитку рівноваги. Заняття йогою також можуть знизити кров'яний тиск, зміцнити імунну систему і поліпшити травлення.

  • Сприяє розвитку уважності та стійкості: медитація і йога допомагають розвинути уважність і підвищують усвідомленість теперішнього моменту. Це дає можливість розвинути більшу стійкість до стресу і краще справлятися зі складними ситуаціями.


Техніки Кундаліні йоги направлені на зв'язок розуму, тіла і душі. Таке поєднання розвиває
рівень самоусвідомлення та розуміння себе, що є важливим для підтримки психо-емоційного
благополуччя людини.
СВОБОДА ВИБИРАТИ ЩАСТЯ!
Шакті Парва Каур, перша учениця Йогі Бхаджана в Америці.
Почуття розчарованості, нещастя та спустошеності – це історії, які ми можемо переписати, якщо захочемо. Депресія (крім клінічної депресії) – це відчуття, яке може стати звичкою.
Щастя – це також відчуття, яке може стати звичкою!

Не означає, що депресія уявна; ми справді відчуваємо її. Але чи маємо ми триматися за це відчуття?

Настрій, почуття, емоції, біль і задоволення - це просто хвилі розума (іноді викликаються змінами в ендокринній системі). Іноді ми можемо легко контролювати їх, іноді ні. Але якщо вірити філософії Патанджалі та Веданти, незалежно від того, які самскари (ментальні патерни) ми привнесли в це життя, їх можна змінити, так само, як створення нових каналів на березі річки може змінити течію цієї річки.

Спів мантр та медитація створюють нові маршрути для нашої розумової та емоційної енергії. Використовуючи ці інструменти, ми можемо вибрати приємний шлях радості та щастя у будь-який момент нашого життя. Не має значення, які зовнішні обставини; саме сприйняття створює реальність.

Люди кажуть, що хочуть бути щасливими, але проблема в тому, що ми просто не хочемо відпускати наші страждання.

Успенський, містичний філософ, говорив про багато жертв, які люди готові принести, щоб розпочати свій духовний шлях, але він сказав, що є одна річ, від якої люди не хочуть відмовлятися: їхні страждання!
Звичайно, бувають часи, коли смуток та страждання майже неминучі; вони є справді частиною людського досвіду.
Але коли бути нещасним стає звичкою, це проблема. Депресія – це звичка. Це можна змінити, як і будь-яку звичку, замінюючи іншу звичку.

Щастя - це звичка дивитися на себе та на світ позитивним чином. Це таке собі зусилля, щоб розпізнати радість і задоволення, добро в будь-якій ситуації. І це ґрунтується на почутті подяки.

Чим ближче ми до того, щоб відчути Бога всередині, тим щасливішими ми стаємо. Як тільки я прийняла цю філософію, я виявилася нездатною поринути у жалість до себе в тих випадках, коли здавалося, що це виправдано і доречно оплакувати мою долю.

Джерело:
https://www.3ho.org/3ho-lifestyle/prosperity/attitude-gratitude/freedom-choose-happiness
Made on
Tilda